Adrese:
Jelgava, Akmeņu iela 1, LV-3004, tālrunis: 63028857, e-pasts: inta.brantevica@izglitiba.jelgava.lv,
baiba.dinka@izglitiba.jelgava
.lv, skolas mājaslapa: www.4vsk.jelgava.lv, darba laiks: darba dienās: no 8:30-15:00, sestdienās, svētdienās un svētku dienās – slēgts.

pirmdiena, 2012. gada 12. novembris

Dzeja un noslēpumi


Kas gan kopīgs resnam redīsam, kas repo, Ainai Ainažos, kas skaita aitas, un skolēniem Kasparam un Annai, kas šķetina noslēpumaināko noslēpumu  kā mazu nieka kamoliņu. Izrādās, ka diezgan daudz, bet mirkli pacietības...
7.novembrī  Jelgavas 4. vidusskolas  koncertzālē  pulcējās 3.-7. klases  skolēni  uz literāri muzikālo  pēcpusdienu „Dzeja un noslēpumi”. Pasākuma īpašie viesi bija bērnu dzejas pavēlnieks Uldis Auseklis un noslēpumu zinātājs un risinātājs Valdis Rūmnieks. Te nu arī slēpjas mīklas atminējums, jo visi iepriekš minētās personas ir tēli, kas darbojās un rosās  šo abu autoru grāmatās, kā arī to nopelns bija tas, ka Jelgavas 4. vidusskolas skolēni un viņu skolotāji jau  oktobra mēnesi centās būt radoši daroši.  Viņiem tas, protams, izdevās un rezultātā abus autorus un pārējos  priecēja  2. b klase un skolotāja Daiga Rudzīte, kas dāvāja U.Ausekļa dzejolim  savu skanējumu un radīja  tik ritmisku dziesmu „Vārdu spēles”, ka visai zālei  gribējās sist līdzi plaukstas. 4.c klase un skolotāja Santa Zaremba kopā ar rakstnieka dzejoli izskrēja cauri visam alfabētam un paši vien nebeidza brīnīties kādas tik blēņas sameloja šis dzejolis par Santu Saldū, kas saldumus sāla, par Trīni Trikātā, kas tracina tītarus un  visiem pārējiem  tik dažādajās Latvijas vietās gan Vidzemē, gan Kurzemē, gan Zemgalē, gan Latgalē. Alfrēds, Matīss, Keita un Paula ar lasījumu no V.Rūmnieka grāmatas „Atnācēji” ļāva  pārējiem skolēniem uzzināt par spraigākajiem un aizraujošākajiem notikumiem šajā grāmata, tomēr atstājot jautājuma zīmi, kas gan notiks tālāk. Paši autori pastāstīja par grāmatu „Zīlītes pīlītes pūš” un „Atnācēji” iedvesmas avotiem, kā arī darbiem, kas vēl tikai iecerēti un tikai top.
Skolas bibliotēka saka paldies visiem, kas palīdzēja un atbalstīja literāri muzikālās pēcpusdienas organizēšanā. Pasākuma foto galeriju var skatīt http://www.draugiem.lv/http4vskbiblioteka.blogspot/gallery/?aid=43770307. Uz mazu mirkli atvelkam elpu, lai decembrī ciemos gaidītu rakstnieci Māru Cielēnu un mākslinieci Irēnu Lūsi.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana