Adrese:
Jelgava, Akmeņu iela 1, LV-3004, tālrunis: 63028857, e-pasts: inta.brantevica@izglitiba.jelgava.lv,
baiba.dinka@izglitiba.jelgava
.lv, skolas mājaslapa: www.4vsk.jelgava.lv, darba laiks: darba dienās: no 8:30-15:00, sestdienās, svētdienās un svētku dienās – slēgts.

otrdiena, 2014. gada 11. novembris

Ziemeļvalstu nedēļā - troļli un mumini...!

 Šī noteikti būs nedēļa, kura sola daudz interesantu brīžu lasot Ziemeļvalstu autoru darbus, runājot par Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijām un literatūru. Nedēļa no 10.līdz 16.novembrim ir Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa,par tēmu "Troļli ziemeļos", kura Latvijā norisināsies jau 17.reizi un kurā šogad iesaistīsies 296 skolu un pašvaldību bibliotēkās. Gada vistumšākajā laikā Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs bibliotēkās vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasītas kopīgi izvēlētas grāmatas, tiek stāstīti stāsti, rīkotas literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. 
Šogad uz Jelgavas Zinātnisko bibliotēku atceļojusi ceļojošā  izstāde "Muminu ģimene no Somijas", ko sagatavojis Somijas institūts kopā ar partneriem, bet izstādi atklāt ieradās Somijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Olli Kantanens.
Izstādē iespējams apskatīt rakstnieces, ilustratores un gleznotājas Tuves Jansones grāmatas par Muminiem, viņas zīmētās grāmatu ilustrācijas. Melnbaltie zīmējumi nākuši no romānu sērijas «Tētis un jūra» "Trolīša ziema", "Muminātu memuāri" bilžu grāmatām. Tāpat izstādē var apskatīt Muminu rotaļlietas, bērnu apģērbu un traukus ar Muminu attēliem. Starp visiem eksponātiem atrodams arī pulkstenis ar Mumina attēlu.
Klātesošajiem bija iespēja dzirdēt fragmentus no Muminu grāmatām zviedru un somu valodā. Zviedriski lasīja O.Kantanena kundze Tina Nordkvista, savukārt somiski – atašeja Asta Puolaka. 
Bibliotēkas pulciņa skolēni piedalījās izstādes atklāšanas pasākumā  Jelgavas Zinātniskajā bibliotekā un tuvāk iepazina rakstnieces Tūves Jansones darbus. Skolas bibliotēkā varat iepazīties ar izstādi "Troļļi ziemeļos", kas varētu būt turpinājums tālākai  muminu un troļlu valstību iepazīšanai. Fotogaleriju no pasākuma skatīt šeit :

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana