Adrese:
Jelgava, Akmeņu iela 1, LV-3004, tālrunis: 63028857, e-pasts: inta.brantevica@izglitiba.jelgava.lv,
baiba.dinka@izglitiba.jelgava
.lv, skolas mājaslapa: www.4vsk.jelgava.lv, darba laiks: darba dienās: no 8:30-15:00, sestdienās, svētdienās un svētku dienās – slēgts.

trešdiena, 2015. gada 7. oktobris

Caur puķu lodziņu raugoties...

Siltajās, saulainajās šī gada septembra dienās Jelgavas 4. vidusskolas skolēni vērās caur puķu lodziņu. Skolas pagalmā ņirbēja dažādu krāsu rudens ziedi, kas pārvērtās par skaistiem puķu lodziņiem, bet mēs- skolas bibliotēka - aicinājām visus aplūkot grāmatu izstādi "Puķu lodziņš"  un 2.a un 2.c klasi uz dzejas pēcpusdienu. Saprotams, ka tas viss notika par godu  dižam Latvijas dzejniekam - Rainim - , kas visiem bērniem dāvājis prieku savā dzejā vērties uz mākoņu deju debesīs, mācījis lellītei Lollītei burtus un dāvājis pasaulei dimantus no zelta sietiņa.
Dzejas pēcpusdienā bērni klausījās stāstījumā par Raiņa bērnības zemi- Tadenavu, Randeni un Berķeneli- , kur mazais Žaniņš sasmēlies sauli un slitumu, kur puisēna dienas ritējušas cieša saiknē ar Latvijas dabu. 
2.c klases daiļlasītāji pārējos klausītājus iepriecēja ar Raiņa un Aspazijas dzeju un 3.a klases ansambļa meitenes izdejoja "Mākonīša un mākonīte" stāstu.
Tā kā nerātnais rudens vējš kā īsts trakulis bija  iebrāzies bibliotēkā un visus Raiņa bērnu dzejas krājumu nosaukumus izmētājis kā krāsainas rudens lapas, tad bērniem nekas cits neatlika kā nākt talkā un sakārtot nosaukumus pareizi. Ātrākie un veiklākie varēja cienāties ar rudens velti- ābolu.
Turpināsim priecāties par Raiņa dzeju, lasīsim un pārlasīsim to. Domāju, ka tā būs vislabākā dāvana Rainim - priecāties par zelta sietiņu, lellīti Lollīti, ancīšiem krancīšiem un mārītēm, bārītēm.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana