Adrese:
Jelgava, Akmeņu iela 1, LV-3004, tālrunis: 63028857, e-pasts: inta.brantevica@izglitiba.jelgava.lv,
baiba.dinka@izglitiba.jelgava
.lv, skolas mājaslapa: www.4vsk.jelgava.lv, darba laiks: darba dienās: no 8:30-15:00, sestdienās, svētdienās un svētku dienās – slēgts.

piektdiena, 2018. gada 11. maijs

Mūsu čaklo lasītāju pavasara piedzīvojumi

Pavasarī, kad spraucas un raisās zaļo pumpuru brīnumi, ir  jātver piedzīvojumi. Bibliotēkas  pavasara piedzīvojumi, protams, notiek kopā ar čaklajiem un jaukajiem lasītājiem.Šajā reizē siltais pavasara vējš aizpūtis mūs Baldones virzienā, lai observatorijā  pievērstos tik  kosmiskai nodarbei kā zvaigžnu vērošana.  Mūsu lasītāji varēja noskaidrot jautājumus par zvaigžņu un planētu pasauli, kā arī to, kur  debesīs atrodama Polārzvaigzne, Lielie Greizie Rati un arī  Mazie Greizie Rati. Baldones observatorijā lasītāji piedzīvoja  ne tikai zvaigņu , bet arī zinātnes brīnumus, jo šeit viņiem bija iespēja piedalīties eksperimentos, kur  bija gan putas, dūmi, gan citas pārsteidzošas lietas. Tālāk ceļš mūs aizveda uz Rīgu, lai ciemotos grāmatu brīnumu  namā. Lasītāji iepazina izdevniecības "Zvaigzne ABC"tipogrāfiju un piedalījās nodarbībā "Grāmatas ceļš". Izrādās, ka mūsdienās darba  burtnīcas iespiešanā visus darbus izdara mašīna, cilvēks tikai saņem gatavos eksemplārus no iekārtas un kārto tos saiņošanai. Katru dienu tipogrāfijā iespiež kādu jaunu grāmatu, brīdī, kad viesojamies mēs, šī grāmata bija "Mazā ģeogrāfijas enciklopēdija. Latvija". Tagad šo grāmatu varēs lasīt arī skolas bibliotēkā.
Ceram, ka mūsu čaklie lasītāji  patiešām izjuta piedzīvojumu un brīnumu pilnu dienu.  Tā kā straujiem soļiem tuvojas vasara, lai mūsu lasītājiem izdodas noķert lasītprieku zaļā zālē! Kā mums gāja ekskursijā var skatīt šeit.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana