Adrese:
Jelgava, Akmeņu iela 1, LV-3004, tālrunis: 63028857, e-pasts: 4vskjelgava@gmail.com
skolas mājaslapa: www.4vsk.jelgava.lv, darba laiks: darba dienās: no 8:30-15:00, sestdienās, svētdienās un svētku dienās – slēgts.

pirmdiena, 2024. gada 8. aprīlis

Grāmatu svētki

 Mūsu bibliotēkas stāsts, gluži tāpat kā visu pasaules bibliotēku stāsts, ir par grāmatām, lasīšanu un prieku. Šo stāstu mēs gribam vēstīt vēl un vēl.  Tam  katru reizi ir citas nianses, citi akcenti, papildinājumi, bet katru reizi tas ir stāsts par grāmatām, lasīšanu un prieku. Arī Grāmatu svētkos stāsts skanēja. Šogad stāstā varējam dzirdēt arī par mūsu zemes skaistumu, kuru mums pašiem jāsaudzē un jālolo. To mēs varam izdarīt arī ar pavisam vienkāršam lietām,  ar kurām iepazīstināja  grāmatu "Plastmasas huligāni"autore "Agnese Vanaga pasākumos 2.-3 klasēm un 4.-5. klasēm. Koncertzālē visi kopā sekojām Dusmukules piedzīvojumiem 4.c klases un viņu audzinātājas Ritmas iestudētajā  uzvedumā. Pārsteigumus saņēma arī  lasītkārās un aktīvākās klases šajā mācību gadā. Nominācijā “Lasa visa klase 5+” uzvarēja 2.c klase (sk. I. Miklaševica), balvā viņi saņēma iespēju apmeklēt  autores un ilustratores Daces Krēsliņas, autores Solvitas Veldes un izdevniecības "Baltais valis" vadītājas Guntas Apses meistarklasi. Savukārt, Dusmukules draudzīgo nospiedumu uz T-krekla priecēja 4.c klasi (sk. R.Tautere), kas rakstnieces A. Vanagas radošo nodarbību saņēma balvā kā uzvarētāji nominācijā "Lasa visa klase 9+".  Pārlielupes un Miezītes bibliotēkas veidoto leļļu teātri "Stasis Lasis un Atlasijas okeāns" noskatījās visu pirmo klašu čaklākie lasītāji un  citu klašu Bērnu, jauniešu žūrijas balsotāji.  Pašus čaklākos lasītājus sveica un godināja ar  atzinības rakstiem un izdevniecības "Zvaigzne ABC"  dāvātajām grāmatām.  25 labākie lasītāji vēlāk pavasarī dosies ekskursijā uz Karameļu darbnīcu, kur uzzinās visu par saldumu tapšanas noslēpumiem. Starpbrīžos skolēni varēja izbaudīt kārumu, saldumu prieku kopā ar “Karameļu darbnīcu, grāmatu prieku  kopā ar “Zvaigzne ABC, grāmatu maiņā "Atnes savu paņem citu" un  spēlēt aktīvas spēles, mežģīt prātu ar skolēnu padomi, zināt un minēt skolas ekopadomes uzdevumos.  Krāsu un dzīves prieku  varēja baudīt  autores un ilustratores Daces Krēsliņas izstādē "Dzīves prieks", kas  vēl 2 nedēļas būs aplūkojama skolas foajē pie koncerzāles.  Dienas noslēgumā skolas bibliotēkā kopā pulcējās skolotāji, lai iepazītos ar izdevniecību "Lielvārds" un " Skolas vārds" jaunumiem.  Paldies visiem grāmatu draugiem par lasīšanas prieku! 

 Paldies visiem, kas domāja, radīja, strādāja, palīdzēja, lai  Grāmatu svētku virpulis būtu pēc iespējas krāsaināks. Paldies mūsu īpašajām viešņām- Agnesei Vanagai, Dacei Krēsliņai, Solvitai Veldei, Guntai Apsei. Jūs padarījāt šos svētkus īpašus. Milzīgs paldies visiem Jelgavas 4. vidusskolas bibliotēkas Grāmatu svētku atbalstītājiem (”Zvaigzne ABC” , “Lielvārds”, “Globuss”, “Karameļu darbnīca”, beķereja“ Uvens ”). Jūsu pārsteigumi nesa prieku!  Tik pat milzīgs paldies par sadarbību Pārlielupes, Miezītes  un Jelgavas pilsētas bibliotēkai!  Protams, neskaitāmas pateicības un paldies mūsu brīnišķīgajiem un atsaucīgajiem kolēģiem skolā! Paldies Ritmai Tauterei, Kristai Delverei, Sanitai Baltiņai, Maijai Lapinai,  Kristīnei Lellei, Lienei Pamilovskai, Jānim Balderim, Gatim Priekulim, Denisam Kurmanam. Paldies pasākuma vadītājiem, teātra draugiem no 4.c klases , skolēnu padomei, ekopadomei!  Jūs atbalsts ir nenovērtējams!

 

Kā mums izdevās Grāmatu svētki, skatiet foto.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru