Adrese:
Jelgava, Akmeņu iela 1, LV-3004, tālrunis: 63028857, e-pasts: inta.brantevica@izglitiba.jelgava.lv,
baiba.dinka@izglitiba.jelgava
.lv, skolas mājaslapa: www.4vsk.jelgava.lv, darba laiks: darba dienās: no 8:30-15:00, sestdienās, svētdienās un svētku dienās – slēgts.

otrdiena, 2019. gada 5. marts

Skaļās lasīšanas reģionālais fināls

Grāmatas iepriecē, aizrauj, ieinteresē, smīdina, skumdina, liek skriet mazām skudriņām pa visu ādu. Tieši tik dažādu emociju virpulis griezās grāmatu fragmentos, kas izskanēja 1. martā Nacionālās skaļās lasīšanas Jelgavas reģiona  finālā Jelgavas Pilsētas bibliotēkā. Jau otro gadu pēc kārtas JPB pulcējās skolēni no dažādām Jelgavs pilsētas un novada skolām, lai  žūrija spraigā sacensībā izraudzītos Reģiona Lasīšanas  čempionu, kas jau maijā dosies uz Rīgu, lai cīnītos par Valsts Lasīšanas čempiona titulu un iespēju  uz gadu kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu direktoru. 
Šajā gadā par Jelgavas reģiona lasīšanas čempionu kļuva Staļģenes vidusskolas 5. klases skolēns Roberts Celmiņš.
Lai mazinātu sacensību spriedzi un stresu, pasākumā bērnus iepriecināja "Mārtiņa burbuļi". Katram finālistam bija iespēja pirms uzstāšanās iekāpt burbulī, lai noskaidrotu, kā pasaule izskatās no burbuļa iekšpuses. Visi klātesošie varēja pārliecināties, ka burbuļi arī deg, ka tie var būt arī baltā krāsā, bet to ēnas ir krāsainas.
 Atgādināsim, ka Jelgavas 4. vidusskolu  lasīšanas sacensībās pārstāvēja 6.a klases skolnieki Agate Kate Sproģe un Rihards Gulbis.
 Fotogrāfijas no pasākuma var skatīt šeit.
Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Savukārt Latvijā iniciatīva ir iecerēta, lai mazinātu skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu. Kā liecina PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study – Starptautiskais lasītprasmes novērtēšanas pētījums) 2016. gada pētījums, Latvijas skolēni paši sevi ierindo 4. vietā no beigām 50 valstu konkurencē. Skaļās lasīšanas sacensība ir paredzēta arī pašapziņas celšanai, kā arī zēnu un meiteņu lasīšanas līmeņu izlīdzināšanai.
Skaļajai lasīšanai bērni izvēlas ļoti dažādas grāmatas, sākot no klasikas darbiem līdz pasaulē populārām grāmatām, kā arī latviešu mūsdienu autoru darbus. Galvenais sacensību kritērijs – izrādīt cieņu bērnu izvēlei un veicināt tikai pozitīvas emocijas, kas saistītas ar lasīšanu.


Nav komentāru:

Komentāra publicēšana